Obliczanie i raportowanie śladu węglowego organizacji i produktów (Scope 3) zgodnie z GHG Protocol oraz standardami ESRS

Termin: 20.03.2025 r. / Miejsce: MS Teams

CEL SZKOLENIA
Celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy na temat metodologii obliczania śladu węglowego organizacji i produktów zgodnie z wytycznymi GHG Protocol. Na szkoleniu szczegółowo omówimy 15 kategorii emisji w Zakresie 3, w tym wpływ zakupionych dóbr i usług, transportu, odpadów, podróży służbowych, użytkowania sprzedanych produktów oraz innych czynników wpływających na emisje spoza Zakresu 1 i 2. Uczestnicy nauczą się także, jak mapować kluczowe kategorie emisji, a także zapoznają się z wytycznymi dotyczącymi obliczania śladu węglowego zgodnie z europejskimi standardami sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju, co pomoże im w skutecznym zarządzaniu emisjami i raportowaniu w kontekście regulacji i wymogów zrównoważonego rozwoju.

GRUPA DOCELOWA
Szkolenie adresowane jest do osób odpowiedzialnych za zarządzanie zrównoważonym rozwojem, raportowanie ESG, zarządzanie środowiskowe oraz wszystkich, którzy zajmują się analizą, obliczaniem i raportowaniem emisji gazów cieplarnianych w organizacji. W szczególności szkolenie skierowane jest do menedżerów ds. zrównoważonego rozwoju, specjalistów ds. środowiskowych, audytorów, konsultantów, a także osób pracujących w działach finansowych i operacyjnych firm, które muszą mierzyć i raportować swój ślad węglowy w zgodzie z międzynarodowymi i europejskimi standardami.

PROGRAM​​
1. Wytyczne do obliczania śladu węglowego organizacji i produktu wg GHG Protocol.

2. Szczegółowe omówienie 15 kategorii Zakresu 3 emisji GHG:
zakupione dobra i usługi:

  • dobra kapitałowe
  • aktywności związane z paliwami i energią nie ujęte w zakresach 1 i 2 
  • transport na wyższym szczeblu łańcucha wartości
  • odpady powstałe w wyniku działalności
  • podróże służbowe
  • dojazdy pracowników
  • wynajmowane aktywa obce
  • transport na niższym szczeblu łańcucha wartości
  • przetwarzanie sprzedanych produktów
  • użytkowanie sprzedanych produktów
  • postępowanie ze sprzedanymi produktami po zakończeniu ich użytkowania wynajmowane aktywa własne
  • franczyzy
  • inwestycje

3. Mapowanie istotnych kategorii Zakresu 3

4. Wytyczne obliczania śladu węglowego wg Europejskich Standardów Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju


 WARUNKI UCZESTNICTWA

- każdej osoby 1500 zł netto + 23% VAT

Cena obejmuje: koszt uczestnictwa online (MS Teams), materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej (PDF), certyfikat 

Zajęcia odbywać się będą w aplikacji MS Teams w godzinach: 09:00 – 15:00
Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu szkolenia w przypadku, gdy wykładowca z przyczyn losowych nie będzie go mógł przeprowadzić.

Kontakt
Zgłoszenia przyjmuje:
Olga Łukaszewska
tel. 500 206 038
e-mail: olga.lukaszewska@irip.pl

Zgłoszenie powinno zawierać: temat i datę szkolenia, nazwiska uczestników oraz dane do wystawienia faktury. Rezygnacje przyjmujemy pisemnie najpóźniej na 5 dni roboczych przed terminem spotkania. Po tym terminie obciążamy Państwa kosztami uczestnictwa w wysokości 100 % opłaty

Dane do przelewu
Płatności należy dokonać po otrzymaniu potwierdzenia najpóźniej na 5 dni przed terminem szkolenia na wskazane konto. Na przelewie prosimy umieścić: temat i datę szkolenia oraz nazwiska uczestników. Brak płatności nie jest jednoznaczny z automatyczną rezygnacją ze szkolenia.